Музика Давнього Єгипту і Межиріччя

Зображення музикантів у творах скульптури і живопису свідчать про те, що головна роль в інструментальній музиці Давнього Єгипту і Межиріччя належала арфі й лірі. Існувала безліч різновидів арфи і ліри. Вони відрізнялися один від одного кількістю струн, розміром, гри.

Вивчення музики Давнього Єгипту і держав Межиріччя пов’я- зане з певними труднощами. Головна складність полягає в тому, що музичні твори майже не збереглися. Про музичну культуру цих цивілізацій можна го- ворити тільки на під- ставі непрямих да- них – текстів гімнів і співів, творів скульп- тури і живопису, окре- мих згадок у докуме- нтах. Численні зобра- ження музикантів і співаків на рельефах і Фресках єгипетських гробниць i храмів – це ще один доказ ве- ликої любові давніх Єгиптян до музики. Вони грали на різно- манітних інструментах: струнних щипкових (арфа, ліра), духових (флейта, гобой), різних видах ударних. Точних відомос- тей про основні жан- ри стипетської музи- ки немає. Можливо, вони були пов’язані з містерія- Ми музично-драматичними виставами, присвяченими жит- тю богів. Найпопулярніша тема містерій оповіді про смерть і воскресіння Осіріса, бога твор- чих сил природи і потойбічного світу; у них виконувалися хва- лебні гімни і скорботні співи- плачі.

Музика супроводжувала придворні і храмові ритуали. В храмових дійствах перевага віддавалася хоровому сольно- i му співу, а при дворі інстру- – ментальній музиці. У сцени з життя фараонів і їхнього оточен- ня на фресках гробниць зобра- жені музиканти з арфами, флей- тами та інструментами, що на- гадують лютню.

У давніх державах Межиріч- чя, як і в Єгипті, музикантів 30- бражали на рельєфах і найчас- тіше на циліндричних пе- чатках (сцени ритуального бенкету або зборів богів). Му- зичні інструменти схожі на своїх Єгипетських «побратимів» – це арфи, діри, лютні і флейти.

0 0 голоси
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі