Ванесса Мей

Ванесса Мей (повне ім’я Ванесса Мей Ванакорн Ніколсон) – англійська скрипачка сингапурського походження. Популяризатор класичної музики, композитор, аранжувальник, співачка. Володарка 32 платинових і 17 золотих нагород, англійської музичної премії Brit Awards у номінації «Кращий виконавець» (1996), премій World Music Award (1996) EMI (2000) у номінації. «Виконавець класичної музики, яка найкраще продається». Автор біографічної книжки «Світи, що змінюються».

Журналісти називають Ванессу Мей «найвідомішою у світі дівчиною зі скрипкою». «Моцартом у ботинках». «Китайським бомбардувальником жіночої статі». І злет був стрімкий. Коли витончена скрипачка з’являється на сцені, публіка починає волати від захоплення. Її компактдиски розлітаються мільйонними тиражами. Пояснити феномен популярності Ванесси неважко вона наблизила класичну музику до людей. Адже так просто ска-зати: «Ви не розумієте класику, вам це не дано.  А ця дівчина з ефектною скрипкою, жодною мірою не принижуючи творчість ве- ликих композиторів, вдихнула у їхні твори друге життя.

Напевно, є щось символічне в тому, що дата і появи на світ 27 жовтня 1978 р. збіглася з днем народження геніального скрипаля Нікколо Паганіні. Тільки з різницею в 196 років. Батьки дали ій подвійне ім’я Ванесса Мей, яке тепер ототожнюють з вищою майстерністю сучасного скрипкового мистецтва. По матері вона китаянка, по батькові тайка. Перші чотири роки життя дівчинка прожила в рідному Сингапурі і мати, піаністка Тай Соей Лайнг рано помітила в доньки музичний дар. У трирічному віці Ванесса вже серйозно займалася фортепіано, а в п’ять років відбулося її знайомство зі скрипкою.

У вісім років дівчинка виїхала до Китаю. Там Ванесса займалася з професором Лін Йао Джі з Пекінської національної консерваторії. Потім брала уроки у прославлених професорів Санкт-Петербурга (вона сама і більшість фахівців вва- жають, що в неї російська школа гри). Викладачі дивувалися її здатності в такому юному віці грати репертуар, який був під силу тільки зрілим виконавцям. Свою майстерність дівчинка відточeвала в престижній лондонській Королівській академії музики. Де була наймолодшою студенткою за все існування академії. Однолітки заздрили Ванессі: ще б пак відвідує звичайну школу тільки півдня. А юна скрипачка розривалася між загальноосвітніми заняттями і музикою. На відміну від інших дітей, вона грала не за го- i динником, а стільки, скільки вимагала душа.

У 1988 р. Ванесса Мей уже дала перший свій концерт у супроводі оркестру Лондонської філармонії, у дванадцять років випусти ла дебютний альбом класичних скрипкових творів «Violin». Коли скрипачка-вундеркінд вирушила у свій перший багатотижневий тур по світу, їй було всього дванадцять. i сприймали як диво-дитину, а вона відчувала себе по-справжньому зрілим музикантом, якому є що сказати людям. На всіх гастролях Ванессу супроводжує акустична скрипка «Guadagnini, куплена батьками на аукціоні за 10 тис. дола- рів і подарована доньці на десятиріччя.

Вона була зроблена в 1761 році. Колись цей інструмент, виготовлений знаменитим італійським майстром, належав її кумиру Паганіні, і напевно його бунтівния дух i дар переселилися в дівчинку. В руках скрипка звучить подібно людському голосу з неосяжним діапазоном і позамежними емоціями, гіпнотизуючи глядачів. Ванесса любить свій інструмент, як кращого друга, ніколи не розлучається з ним і навіть дала йому класне ім’я Джізмо.

Тільки за 1991 р. Ванесса Мей випустила три класичні альбоми. І її репертуар у той час включав твори Чайковського, Бетховена, Паганіні, Кабалевського, Моцарта, Венявського і Сарасате. В 1992 р. вона була запрошена оркестром London Mozart Players, щоб очолити їх Mozart Bicentenary тур по Далекому Сходу. 1 того ж року скрипачка взяла в руки білу електроскрипку «Zeta Jazz Model» і стала улюбленкою мільйонів слухачів. Узагалі цей інструмент був створений кілька десятиріч тому відомим джазме- ном Ж. Л.

Понте і використовувався для фонової музики в року, але справжню здобув завдяки Ванессі після виходу в світ її альбому «Violin Player» (1995). Його рейтинг у всесвітніх чартах умить злетів на перші позиції. Запропонований Ванессою синтез класики і поп-музики знайшов відгук у серцях слухачів. Напевно, усі просто скучили за такою музикою, а сама Ванесса хотіла показати скрипку в новому світлі, зіграти великі твори в більш яскравій манері.

Можна з повним правом сказати, що її заслуги перед класич- ною музикою були гідно оцінені. В 1996 р. вона стала володаркою англійської музичної премії Brit Awards в номінації «Кращий виконавець» і престижної премії World Music Award, а через чотири роки одержала приз EMI в номінації «Виконавець класичної музики, що найкраще продається». Ванесса Мей перший музи- кант узагалі і перший класичний музикант зокрема, який був ви- сунутий на цей конкурс і, завдяки своїй популярності, удостоєний нагороди переважним числом голосів. Тепер на її рахунку 13 кла- сичних і поп-орієнтованих альбомів, які незмінно займають вищі рядки в світових хіт-парадах. Це дозволило Ванессі продати шість мільйонів своїх альбомів, завоювати 32 платинові і 16 золотих на- город.

Але коло інтересів Ванесси Мей не обмежується однією лише музикою. В 1996 р. журнал «People» назвав її серед 50 найкрасиві- ших людей планети, і вона постійно одержує запрошення від світових будинків моди і модельних агентств, а її фото роботи найві- доміших фотографів часто з’являються на обкладинках популярних журналів. На запрошення Жана Поля Готье скрипачка брала участь у його дефіле в Парижі і створила сенсацію, пройшовши по подіуму у весільному вбранні і не забувши при цьому свою скрипку, без яког відчуває себе, як без рук. Але не тільки світське життя і богемні тусовки цікавлять молоду виконавицю.

Вона тісно спів- робітничала зі студією «Уолт Дісней» у роботі над мультфільмом <Мулан і навіть самостійно зняла відеодоріжку до своїх ⟪Чоти- рьох пір року». Крім того, Ванесса спробувала себе як актриса вона знялася у фільмі «Arabian Nights», де зіграла роль принцеси Зобеиди. Прагнучи об’єднати в єдине ціле світ музики і спорту, Ванесса відома і як виконавець державних гімнів на різних спор- тивних змаганнях. Вона виступала на арені «Аякса» в Амстердамі перед футбольними фанатами, грала на церемонії нагородження чемпіонів International Go-Karting» В Гельсінкі, а 1999 р. відкри- вала новий сезон гонок «Формула-1» у Мельбурні.

Багато хто сподівається, що ця тендітна дівчина із зовнішніс тю ангела музикант, який зуміє зламати стереотип ставлення до класичної музики як до безнадійно старомодного жанру.


Vanessa-Mae – Storm (Official Video)

0 0 голоси
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі