Дмитро Михайлович Гнатюк

Україна – справжня кузня талановитих співаків. Так було з давніх-давен. Естафету творчості Дмитро Михайлович Гнатюк (на- родився у 1925 р.) прийняв з рук свого педагога по Київській кон- серваторії прославленого Івана Паторжинського. Коли молодий співак сів на студентську лаву, а це відбулося в 1946 році, за його плечима був уже чималий життєвий досвід. Він пережив тяжкі дні фашистської окупації, працював на уральському заво- ді, зробив перші проби таланту в художній самодіяльності.

А вже 1948 р. Дмитро Гна- тюк уперше вийшов на сцену Київського оперного театру, опанувавши премудрості вокального мистецтва. Його партнерами було багато чудових артистів, з якими співак проходив вищу школу художньої майстерності.

Офіційний дебют Гнатюка відбувся в 1951 р. Він виконав пар- тію Єлецького в «Піковій дамі». Режисери охоче довіряли артисту відповідальні ролі класичного репертуару. Онегін, Томський, Ма- зепа в операх Чайковського, думний дяк Щелкалов у «Борисі Го- дунові, Демон в однойменній опері Антона Рубінштейна, князь Ігор в опері Бородіна, Ескамільо в «Кармен», Валентин у <<Фаус- ті», Фігаро в «Севільському цирульнику», Папагено в моцартів- ській <<Чарівній флейті»… Усього не перерахуєш, бо, захоплено працюючи над головними партіями, Дмитро Гнатюк ніколи не відмовлявся і від маленьких, епізодичних. Він був безмежно зако- ханий у театр.

Серед улюблених оперних партій співака одне з перших місць належить князю Ігорю. І ця опера під керівництвом Гнатюка-ре- жисера була поставлена в рідному київському театрі. Адже Дмитро Михайлович закінчив режисерський факультет Київського держа- вного інституту театрального мистецтва імені І. К. Карпенка-Ка- poro.

З не меншим захопленням співає він і в українських операх, перш за все у творах Лисенка – <<Наталці Полтавці», «Тарасі Буль- 6i», «Енеїді». Він ставить у Києві «Запорожця за Дунаєм» С. Гулака- Артемовського. Гастролі Дмитра Гнатюка проходили в найбільших театраль- них та концертних залах світу. Зарубіжні газети писали про нього: <Дмитро Гнатюк це прекрасний артист з голосом, що дово- диться чути дуже рідко, це баритон світової слави. 1 слухати його величезна насолода».

Репертуар Дмитра Гнатюка величезний і надзвичайно різ- номанітний: від творів української музики кінця XVIII ст. й ста- i ровинного російського романсу до народних і естрадних пісень. Отже, Дмитро Михайлович Гнатюк це неповторна і приваб- i лива художня індивідуальність, це співак світового рівня.


Дмитро Гнатюк – Найкраще (збірка)

0 0 голоси
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі