Струнні музичні інструменти

При натисканні на картинку з інструментом, є можливість прослухати розповідь про нього і його звучання

Струнно-смичкові

Скрипка

Скри́пка — струнний музичний смичковий інструмент. Має чотири струни, які настроюють на квінту. З’явився у середині XVI століття. Музиканта, що грає на скрипці, називають скрипалем, іноді — скрипарем, скрипаком. Майстер, що виготовляє скрипки, називається скрипником.

 


Альт

Альт — струнно-смичковий музичний інструмент скрипкового сімейства. Має чотири струни, які настроюються на квінту —, тобто на квінту нижче, ніж у скрипки. Походить від віоли, дещо більший від скрипки.

 


Віолончель

Віолонче́ль, також уживається віолонче́ля та віольонче́ля — струнний смичковий музичний інструмент, родини скрипкових, басо-тенорового регістру. Музиканта, що грає на віолончелі називають віолончелі́стом. Слово походить від італійського violoncello, зменшувальне від violone — контрабас.

 

 


Контрабас

Контраба́с — струнно-смичковий музичний інструмент, який має риси як скрипкового сімейства, так і сімейства віол. Загальна висота інструмента приблизно 2 м.

 

 

 

 


Струнно-щипкові

Гітара

Гіта́ра (ісп. guitarra) — струнний музичний інструмент родини лютень. Звук створюється вібрацією струн і підсилюється резонатором — декою інструменту. Гітари поділяються на класичні акустичні, електроакустичні, електричні та напівакустичні

 


Укулеле

Укулеле — невеликий інструмент, що схожий на гітару, який був завезений на Гаваї португальськими іммігрантами з Мадейри. На початку 20 століття він набув великої популярності в решті місць Сполучених Штатів, звідки поширився і здобув популярність на міжнародному рівні.

 


Банджо

Ба́нджо — струнний щипковий інструмент схожий до гітари або лютні. Має корпус, схожий на бубон зі шкіряною мембраною, 4-9 струн. Різкий, гострий звук видобувають за допомогою медіатора. Використовується у джазі для акомпанементу чи ритмічного супроводу. Традиційно банджо робили з дерева, тепер — з металу.

 


Арфа

А́рфа, іноді га́рфа (англ. Harp) — щипковий струнний музичний інструмент з вертикально натягнутими струнами на дерев’яній рамі, зазвичай трикутної форми. Концертна арфа — великий музичний інструмент, підтримується рукою. Має до 47 струн і 7 педалей, встановлених знизу для зміни висоти звуку.

 

 


Струнні народні музичні інструменти

Бандура

Банду́ра — український народний струнно-щипковий музичний інструмент. Класичний і сучасний інструмент з родини арф, гусел та псалтиріонів.

 

 

 

 


Гуслі

Гу́слі, гу́сла — найстародавніший щипковий музичний інструмент, що був дуже популярним у Київській Русі. Зображення гусел знаходимо на фресках того часу. У гуслях струни натягнуто на трикутний дерев’яний резонансний ящик. Звук на інструменті видобувають, защипуючи струни пальцем.

 

 


Колісна ліра або ре́ля

Колісна ліра або ре́ля — старовинний струнний смичковий музичний інструмент, у якому роль смичка виконує колесо. Конструктивно близький херді-герді. На трьох струнах грають мелодію, притискаючи струни клавішами, а дві інші струни — бурдонні.

 


Кобза

Ко́бза — старовинний український народний лютне- або грушоподібної форми струнно-щипковий інструмент з хроматизованим строєм. Розповсюджений на Східній Україні. В різних дослідженнях кобзу вважають попередником сучасної бандури. Не плутати з румунською кобзою, яка має іншу конструкцію та походження.

 


Цимбали

Цимбали — народний музичний струнноударний інструмент. Назва «кимвали», «цимбали» відома дуже давно. В Ассирії і Вавілонії
серед різних музичних інструментів типу арф
були й такі, що мали трикутну форму, під час
гри їх тримали у горизонтальному і вертикальному положеннях, видобуваючи при цьому звуки щипком чи за допомогою палички.

0 0 голоси
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі