Здається, що немає у світі людини, яка б байдуже ставилася до музики, адже в ній втілено все прекрасне, світле, добре і вічне. З кожним наступним кроком у світ музики ми ясніше бачимо і розуміємо, який багатий і дивовижний цей світ.
Музику любить багато хто, але кожний по-своєму. Для деяких вона тільки приємна розвага в години дозвілля. А іноді навіть і не розвага, а просто звичний звуковий фон для повсякденних занять. Деякі школярі намагаються готувати домашні завдання, включивши музику, та чи чують вони її при цьому? Напевне, ні.
Щоб полюбити музику по-справжньому, треба прагнути не просто слухати, а вслухуватися в неї, намагатися глибше проникнути в суть тво- ру, краще збагнути його. І тоді неодмінно захочеться більше дізнатися і про самий твір, і про його автора, і про час, коли він жив і працював. Це i i дається не відразу, і для цього слід оволодіти певними знаннями: мати уявлення про особливості музичної мови, про музичні форми і жанри, про те, як розвивалася музична творчість. Музика входить у твоє життя буквально з перших днів, і вона завжди 3 тобою і в радості, і в горі. Ит можна почути будь-де у природі, у людській мові, у найтонших порухах людської душі. Вона може бути приемна для слуху, гармонійна, може передавати той чи інший настрій або ідею. Музика має великий вплив на внутрішній світ людини. Вона може давати насолоду або, навпаки, викликати душевне занепокоєння, спонукати слухача до роздумів і відкривати перед ним не- i відомі до цього сторони життя. Слухаючи її, або підносится духом, або розслабляешся, заспокоюєшся. Музика зробить ще яскравішим і прекрас- нішим твоє життя, вона втішить, коли з тобою трапиться щось прикре печальне, дасть тобі силу, якщо тобі буде важко… Вона стане твоїм справжнім, вірним, добрим другом!