Духові музичні інструменти
При натисканні на картинку з інструментом, є можливість прослухати розповідь про нього і його звучання
Мідні
Труба
Труба́ — музичний інструмент сімейства мідних духових. Інструмент відомий зі стародавніх часів. Тривалий час труба була натуральним інструментом, тобто на трубі можна було виконати лише звуки, що належать до натурального звукоряду, вибудованому від основної ноти.
Тромбон
Тромбо́н — музичний інструмент сімейства мідних духових. Складається з двічі зігнутої циліндричної труби, загальною довжиною близько 300 см, діаметром — від 15 мм. На верхню частини труби встановлюється мундштук, через який музикант вдуває повітря. Нижня частина труби завершується розтрубом
Валторна
Валто́рна — мундштучний музичний інструмент сімейства мідних духових. Це скручена, подібно до равликової мушлі, мідна трубка з довжиною до п’яти метрів з сильно розширеним розтрубом. З’явилася наприкінці XVII століття.
Туба
Ту́ба (від лат. tuba — «труба») — мідний духовий музичний інструмент найнижчого регістру, що складається з великої вигнутої труби, ряду циліндричних і конічних трубок та вентильного механізму
Дерев’яні
Флейта
Фле́йта — загальна назва духових музичних інструментів, в яких повітряний стовп починає коливатися під дією струменю повітря, що розсікається об гострий край стінки цівки. Флейтою зазвичай називають найпоширеніший у професійній музиці різновид флейт — поперечну флейту.
Кларнет
Кларне́т — музичний інструмент сімейства дерев’яних духових, винайдений в 1701 році. Широко використовується як сольний інструмент, а також в симфонічному оркестрі, і вважається одним із найвіртуозніших музичних інструментів.
Гобой
Гобо́й — дерев’яний духовий музичний інструмент сопранового регістру. Діапазон — від b до f³ або a³. Ноти для гобоя пишуться в скрипковому ключі відповідно до реального звучання. З’явився у Франції в середині XVII століття в результаті реконструкції шоломії.
Фагот
Фаго́т — музичний інструмент сімейства дерев’яних духових. Винайдений в 1539 р. Афраніо в Ферраре, унаслідок реконструкції бомбарди. Сучасного вигляду фагот досяг 1834 року внаслідок удосконалень, здійснених німецьким майстром І. А. Хеккелем та фаготистом К.Альменредером.
Флейта-піколо
Фле́йта-пі́коло — дерев’яний духовий музичний інструмент, різновид поперечної флейти, найвищий за звучанням інструмент серед духових. Діапазон піколо — від d² до c⁵. Ноти для флейти-піколо пишуться октавою нижче її реального звучання. Інструмент широко використовується в симфонічних та духових оркестрах.
Саксофон
Саксофо́н — духовий музичний інструмент. Сконструйований 1841 року бельгійським майстром Адольфом Саксом. Виготовляється з латуні. Має конічний стовбур, мундштук з одинарною тростю та систему клапанів, завдяки чому належить до сімейства дерев’яних духових.
Духові народні музичні інструменти
Сопі́лка
Сопі́лка — народний духовий музичний інструмент, в Україні відомий з княжих часів.
Сурми
Су́рма́ — старовинний український дерев’яний духовий музичний інструмент. Грали на ньому «сурмачі». Використовували як військові музи́ки, так і цивільний люд. Зараз сурми витіснені мідними інструментами. Є спроби відновити сурми в оркестрах народних інструментів.
Зозу́ля (окарина)
Зозу́ля — керамічна або порцелянова свисткова флейта сферичної форми. Має від 7 до 10 пальцевих отворів, котрі дозволяють отримувати діатонічний звукоряд діапазон нони. Розповсюджена в багатьох країнах. Пташка-свищик є давнім амулетом та народним музичним інструментом.
Трембіта
Трембі́та, тримбі́та, рідко тромбі́та — український народний духовий мундштуковий музичний інструмент. Має вигляд дерев’яної труби без вентилів і клапанів, інколи обгорнутої березовою корою.
Флейта Пана
Свиріль, флейта Пана, також сиринга — багатоцівкова флейта, що складається з кількох бамбукових, очеретяних, кістяних або металевих дудок, порожнистих трубок різної довжини, що ступінчасто зменшуються, закритих знизу. Верхні, відкриті, кінці розміщені в один або два ряди.